Ook slakken hebben wel eens haast
Theater Artemis
Yannick
2025-2026 Jurylid
Op 28 december bezochten we “Ook slakken hebben wel eens haast” van Theater Artemis in Zwolle. De voorstelling is tijdens het Wonderstebovenfestival, waardoor er ook allerlei andere activiteiten zijn.
Ik startte met een theaterworkshop van een slakkenwetenschapper, hier leerde ik alles over slakkentijd, mensentijd en cheetahtijd. Daarna was het tijd voor de voorstelling.
Na een zoektocht door de drukte vonden we de zaal. Het theater was omgetoverd tot een indoorspeeltuin waar mensen aan het schoonmaken en opruimen waren. Ze deden erg hun best, maar eigenlijk lukt het niet.
De hele voorstelling draaide om het openen van die speeltuin, alleen er stond een ladder in de weg. Af en toe ging het bijna goed en werden er kinderen naar voren geroepen die in de rij mochten staan. Steeds mislukte de opening weer door alles wat er niet goed ging en de ladder die opgeruimd moest worden. Het was heel rommelig en druk. Steeds liep iemand heel langzaam, of achteruit of herhaalde hij de beweging of spoelde de tijd terug.
Op een gegeven moment vond ik het niet zo leuk meer en vooral irritant dat steeds alles mis ging. En duurde het ook lang. De voorstelling eindigde met een reusachtige slak die het wel kon opruimen……maar het was al te laaaaaaaaaaat.
Zelf vond ik deze voorstelling niet zo heel erg leuk, het grappige duurde voor mij te lang, waardoor ik het irritant vond.