Skip to content

Back to Oz

Het Filiaal theatermakers

Foto Jurylid Amber

Amber

2019-2020 Jurylid

Back To Oz is een geweldig combinatie van live film met theater en muziek. Bij Doortje in de tv studio waar zij als weervrouw werkt, slaat in een keer alles op hol. Weg van de tv studio en opeens belandt ze op de Gele Steenweg naar het land van Oz. Ze volgt de gevaarlijke Gele Steenweg waar ze allemaal vrienden tegenkomt. Stro, Leeuw en Blik.

Er was een heks met een zus die geplet was in de TV studio toen alles op hol sloeg. Doortje kreeg de schuld hiervan en ging ook de schoenen van die geplette zus dragen. De Heks zocht Doortje op en uiteindelijk werd ze opgepakt door de Heks. De Heks had allemaal hoofden opgezet en ze wilde Doortje’s hoofd ook opzetten. In plaats van Doortje’s hoofd werd het hoofd van de heks gepakt door de vrienden van Doortje. Zo liep de heks even rond zonder hoofd.

Doortje en haar vrienden gaan samen naar de grote tovenaar om hun wens te vervullen. De Tovenaar van Oz woont in de groene stad. De wensen waren: Blik een hart, Stro hersenen en Leeuw moed. De wens van Doortje is dat ze terug wil naar de tv studio bij het weerbericht. Ze moesten wel een tegenprestatie doen. De Tovenaar van Oz wilde het boze oog van de heks. Doortje met haar vrienden gingen de gevaarlijke weg naar de heks. Het lukt om het oog te pakken te krijgen en gaan terug naar de Groene stad.

Toen hun wensen eindelijk uit konden komen, werd de Tovenaar ontmaskerd. Het blijkt geen tovenaar te zijn. Min of meer werden de wensen wel vervuld. Placebo effect. Doortje wilde toch niet meer weg want ze zegt nu heb ik vrienden ik wil niet meer weg hier.. Dus of ze weer thuis komt?

De acteurs vond ik erg goed spelen. Ze speelden hun rol goed en het bleef gewoon leven bij hun. Ben jij benieuwd wie de actrices en acteurs zijn? Naomi van der Linden speelt Doortje, Maurits van den Berg speelt Stro, Jaike Belfor speelt Leeuw, Sacha Mulder speelt Blik, Henke Tuinstra speelt Heks, Eileen Graham speelt als een operator.

Ze hadden allemaal leuke en mooie kostuums aan zoals Doortje een blauw/witte jurk en Leeuw een kostuum met een bontkraag. Ze had 2 rollen, dus ze had ook een make up kostuum. Degene die de heks speelt speelde ook als directrice van de tv studio. Het kostuum als directrice had een hoge paardenstaart met een net jasje. Als heks droeg ze gekke rechtopstaande haren en had een paars pakje aan. Blik had een ijzeren pak aan en Stroo zag er uit als een vogelverschrikker.

Er was mooie muziek die live werd gespeeld door een band. Alle geluidseffecten werden ook goed live gespeeld. Was mooi om te zien en er was een goede timing.

Het decor was eerst een tv studio, ze hadden zo’n greenscreen, een desk en camera/geluid mensen. Later was het de weg naar de Tovenaar van Oz. De weg was in het klein gemaakt en werd gefilmd en dit was weer te zien op een groot scherm. Dit was erg bijzonder om dit allemaal zo in het werk te zien. Erg mooi gemaakt. Stukje film en echt werden zo door elkaar gespeeld.

Ik vond dit tot nu toe het leukste dus dat is een goed teken! Het is dus echt een aanrader! Ik wil er echt nog zo ontzettend vaak naartoe! Er was zoveel te zien, dat ik de volgende keer wel weer andere dingen kan zien!

Leeftijd: 9 jaar
Gezien in: Schouwburg Hengelo