Hoeheettut
Hoge Fronten
Juna
2023-2024 Jurylid
“Hoeheettut” gaat over letters, woorden, praten en rijmen. Het begint met de letter A tot de letter Z. Joke van Leeuwen zegt tegen haar moeder dat ze een verhaal had geschreven toen ze kind was. Het verhaal begon met de letter A en daar hield het ook al weer bij op. Ze bedoelde aaaaaa van een brullende tijger, of aa als je bij de tandarts bent. Het is dus heel grappig, want je kan een heleboel verhalen schrijven met maar één letter! De voorstelling is gebaseerd op een boek met de titel “Mooi boek”.
Er waren drie acteurs. Joke van Leeuwen, de schrijver van het boek, en nog twee andere acteurs. Er was een mooi decor. Je zag een boek in het midden van het podium. De muziek was soms zelf gezongen of hele snelle muziek. Ik vond de voorstelling wel leuk. Het is een (6+) voorstelling maar ik ben nu 11 en ik vind hem nog steeds heel leuk. Er zat ook wel een soort van dans in de voorstelling. Er waren namelijk 2 acteurs die letters met elkaar gingen maken. Dat vond ik wel grappig en creatief. Ik vond die babbelende/krijsende baby’s heel erg grappig!
Aan het einde maakten ze er echt een feestje van! Er werden slingers opgehangen en kwam een rode loper uit het boek en alle letters werden op elkaar gestapeld. Er was vrolijke muziek en er werden letters naar het publiek gegooid. De letters waren gelukkig wel van piepschuim. Onze handen moesten in de lucht en we gingen letters overgooien tot ze weer bij het podium waren! Dat was echt super leuk 😊
Castellum, Alphen aan de Rijn