Het verhaal van Anders
Danstheater AYA
Carlijn
2021-2022 Jurylid
Deze voorstelling gaat er over dat iedereen anders is en dat het eigenlijk gek is dat we dat raar vinden.
Ik vond het een mooi en bijzonder verhaal, maar het einde begreep ik niet helemaal. In het nagesprek met de maker werd dat wel duidelijk. Ik vond de voorstelling een beetje saai omdat er zo veel dans was. Het dansen op hakken vond ik wel heel knap, maar ik hou zelf meer van toneel dan van danstheater.
Het decor bestond uit van die blauwe lange doeken van de carwash. Daar moest ik wel om lachen. Verder stonden er alleen maar 2 bankjes, een pilaar, een rekje met kleding en een microfoon waar ze af en toe wat vertelden. In het stukje over de camping hadden ze ook nog tenten waarmee ze gingen dansen.
Wat ik bijzonder vond is dat de acteurs soms uit hun rol leken te stappen. Dan waren ze even gewoon zichzelf en praatten tegen het publiek. Dan vroegen ze zich bijvoorbeeld hardop af: he, waarom moet ik dan anders zijn?
Ik zou de voorstelling aanraden voor kinderen van 10+ die van danstheater houden.
Leeftijd: 12 jaar
Gezien: Online