Skip to content

Reinaert de V.

Holland Opera

Ronja

Ronja

2023-2024 Jurylid

Ronja-ReinaertdeV

Ik was naar de voorstelling Reinaert de V. (vos) in het Muziekgebouw aan het IJ. Ik vond het een beetje een onduidelijke voorstelling, omdat het verhaal niet duidelijk werd uitgelegd, en er bijna alleen maar werd gezongen. Dat maakte het wel verwarrend. Ik vind de kostuums echt te gek. Het waren hele rare en vooral grappige kostuums. Er was een beer met een hele dikke buik en een konijn die heel veel danste.

Ik vond het een onhandige organisatie, want je kon niet je plek reserveren, waardoor we uiteindelijk achter in de zaal belandden, in plaats van vooraan en we niet allemaal naast elkaar zitten. Ik weet dat dat best wel vervelend klinkt, maar ik heb het leuke nog niet genoemd, bijvoorbeeld dat we rond 2 uur een backstage rondleiding kregen, waarin we in de kleedkamers, de studio’s mochten kijken en mochten zien hoe ze repeteerden. Ik weet natuurlijk niet of dat altijd is.

De voorstelling ging over een vader (Reinaert de V.) die hele stoute dingen deed en allerlei listen verzon om onder zijn straf uit te komen. Tijdens het wachten tot de voorstelling begon, waren er allerlei activiteiten zoals knutselen, muziekinstrumenten uitproberen en dus die rondleiding. Ik vond het een heel origineel decor, want het kon uitschuiven.

Ik snapte de kostuums niet altijd, want soms trokken ze de kostuums uit en dan snapte ik niet echt wie ze waren. Er werd veel gezongen, vooral opera, maar soms kon je niet echt verstaan wat ze zeiden.

Kort samengevat, het is een hele grappige, soms onduidelijke maar leuke voorstelling. Ik zou je zeker aanraden om erheen te gaan.